Jak je to s bezpečností na Praze 4


Jak je to s bezpečností na Praze 4

diskutoval Tomáš Ritnošík
s okrskovým strážníkem Prahy 4

 

Spolupráce PČR a Městské Policie není na takové úrovni, aby jí bylo možné dost dostatečně vnímat, jak z fyzického pohledu, tak i z pocitu intuitivního. Spolupráce s občany a strážníků okrskářů je zcela nedostatečná. Je to způsobeno několika faktory:

 

  1. Na Praze 4 došlo ke zdvojení okrsků, kdy na jednoho okrskáře připadá obrovská územní plocha, kterou není možné fyzicky za den projít, např. – spojení okrsku Zelený pruh a Braník. Při představě na velikost takového okrsku musí být zcela jasné, že není možné, aby jeden či dva strážníci okrskáři se dostali do podvědomí občanů. V současné době je obsazenost okrsků velice špatná tak vedení OŘ MP 4 se rozhodlo, že tyto okrsky zdvojí, ale to nic neřeší.

 

  1. Co se týká běžné hlídkové služby tzn. Autohlídka zajišťující L – 156 a hlídka, která zajišťuje TPZOV (tak zvané „botičky“) a pěší hlídky, tak pro celý územní obvod jsou to pouze 3 vozidla a několika pěších hlídek na tak velké území je málo. V nočních hodinách je provoz dokonce ještě omezován. Lidé toto vnímají negativně a tady by bylo vhodné se více zaměřit na prevenci kriminality než nasazovat „botičky“ a rozdávat pokuty za špatné parkování. Městská Policie je orgánem obce a byla zřízena především k zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku.

 

  1. Městská Policie se potýká s nedostatkem nových kolegů. Zájem o povolání strážníka by tady byla, ale aby se jím uchazeč mohl stát musí splňovat kritéria, která jsou daná zákonem tj. musí být fyzicky a duševně způsobilý k výkonu takového povolání, čistý trestní rejstřík a maturitní zkoušku. Zájem a počet uchazečů je v tomto případě hodně vysoký, ale v podstatě krachuje na fyzických a psychologických testech.

 

Tomáš Ritnošík

člen MO 01 ČSSD Praha 4

 

 

 

 

 

Updated: 17.5.2018 — 0:09
Místní organizace 01 v Praze 4 © 2017 Frontier Theme